KGKN ON TOUR WIOSNA 2018 ROZPOCZĘTY

KGKN ON TOUR WIOSNA 2018 ROZPOCZĘTY

KGKN ON TOUR WIOSNA 2018 ROZPOCZĘTY

Z przyczyn od nas niezależnych nie odbyły się wyjazdy na mecze z Zagłębiem Lubin, Wisłą Kraków, Cracovią Kraków i Jagiellonią Białystok.

Sezon wyjazdowy w tym roku zaczynamy od wyjazdu na mecz reprezentacji Polska – Korea w Chorzowie. Na mecz do Chorzowa udajemy się 2 grupami. Pierwsza bierze udział w III warsztatach DSLO i wyjeżdża już w niedzielę, druga wyjeżdża w dniu meczu i spotykamy się na wspólnym obiedzie w Katowicach. Z pełnymi brzuchami udajemy się na stadion , gdzie zwiedzamy stadion i robimy zdjęcia pamiątkowe, bierzemy udział w konkursach organizowanych przez sponsorów reprezentacji i o godzinie 20.15 zasiadamy na trybunach. Siedzimy w dwóch grupach jedna na wspólnym sektorze oraz na sektorze dla niepełnosprawnych. Sektor dla niepełnosprawnych zrobiony zgodnie z nowymi trendami, bez barierek tylko przeszklony z dobrym widokiem na boisko. Jedynym zgrzytem jest brak audiodeskrypcji mimo zapewnień PZPN-u, że będzie. Ale jak to kibice dajemy radę i Tadeusz oraz Paweł słuchają relacji meczowej prowadzonej przez I program Polskiego Radia. Oglądamy kartoniadę podczas hymnu, pięć bramek w tym piękna bramka strzelona przez Zielińskiego na 3-2. Po meczu jeszcze krótkie rozmowy i grupa busowa udaje się przez Prabuty do Gdyni, a nasza 4 do hotelu i wracamy w środę. Do Chorzowa pojechało 12 osób w tym 8 osób niepełnosprawnych i 4 opiekunów. Bez żadnych problemów wyjazd.

Szybko mijają święta wielkanocne i już 04.04.2018 organizujemy wyjazd do Kielc na mecz Pucharu Polski.

O 8.30 zaczynamy zbierać wszystkich uczestników wyjazdu przez Witomino, Dworzec PKS, Grabówek, Chylonię oraz Tczew udajemy się z postojami do Kielc

Niestety wyjazd do Kielc gdzie pojechało 16 osób 10 osób niepełnosprawnych i 6 opiekunów zepsuła nam policja przy wjedzie do Kielc. Zatrzymano nas i trzymano aż jakiś decydent pozwoli nam na dojazd do stadionu. Do stadionu docieramy po 18.00 i wchodzimy dopiero mimo pomocy służb gospodarzy na sektor po bramce dla Korony. Przez cały mecz osoby niewidome (Paweł i Tadeusz) oraz inni testują audiodeskrypcję na wyjeździe. Miałem zapewnione miejsce na prasówce do audiodeskrypcji, ale przez spóźniony przyjazd robię adiodeskrypcję z poziomu można powiedzieć murawy. Ale wszytko zadziałało i osoby niewidome mogły w pełni przeżyć mecz. Uczestniczymy w dopingu Arkowców, robimy parę pamiątkowych zdjęć i opuszczamy sektor w trochę minorowych nastrojach, ale w busie humory nam się poprawiają. Szef bezpieczeństwa załatwia nam szybki wyjazd ze stadionu mimo oporu ze strony policji i udajemy się w drogę powrotną do Gdyni przez Prabuty. Lądujemy w Gdyni po 4.00.

Był to, po finale PP w Warszawie, największy wyjazd grupy niepełnosprawnych na mecz organizowany przez Stowarzyszenie KGKN.

Najbliższe wyjazdy planowane przez Stowarzyszenie KGKN to 2 razy Nieciecza i mecze z Sandecją i Bruk – Betem oraz w pełni to wierzymy wyjazd o Warszawy na mecz finałowy Pucharu Polski. W planie są dwa wyjazdy na reprezentację czyli mecze Polska – Chile w Poznaniu ( szersza informacja w Dziale wyjazdy na stronie Stowarzyszenia) oraz Polska – Litwa w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post navigation

Previous Post :   
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support