Bieg charytatywny dla Tymona

Bieg charytatywny dla Tymona

Bieg charytatywny dla Tymona

W sobotę 19 maja br. na gdyńskim bulwarze odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – „Bieg charytatywny dla Tymona”.

Stowarzyszenie sportowe biegamyrazem.pl we współpracy z Okręgowym Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej i Miastem Gdynia, organizuje drugą edycję zawodów dla biegaczy oraz osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

W tym roku organizatorzy utworzyli nową konkurencję w formule sztafety. Każda drużyna będzie liczyć 4 zawodników, w tym dwie osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich i dwóch biegaczy.

Impreza rozpocznie się o godzinie 11.30. Start wyścigu sztafet rozpocznie się o godzinie 12.00, wzdłuż alei Topolowej w Gdyni. Planowo o 13.00 ruszy bieg na dystansie 5 km po trasie doskonale znanej uczestnikom gdyńskiego Parkrunu.

Środki uzyskane z wpisowego od biegaczy przeznaczone zostaną na pomoc dla 5 – letniego, niewidomego Tymona – chłopca wymagającego rehabilitacji także w domu, do czego niezbędny jest sprzęt pomocniczy i rehabilitacyjny. Dzięki niemu rodzice Tymona będą mogli właściwie zadbać o zdrowie synka, a co ważniejsze mieć nadzieję na choćby minimalną poprawę jakości jego życia. Kluczowym aspektem zawodów jest integracja osób poruszających się na wózkach inwalidzkich wraz z biegaczami oraz zachęta do aktywności na świeżym powietrzu.

Szczegółowe informacje na stronach internetowych:

Zapisy:

Kontakt:

  • Radosław Maślak biegamyrazem.pl
  • tel. 503 096 555
  • e-mail: radoslaw-maslak@wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post navigation

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support