SEZON 2017/2018 UWAŻAM ZA ZAMKNIĘTY

SEZON 2017/2018 UWAŻAM ZA ZAMKNIĘTY

SEZON 2017/2018 UWAŻAM ZA ZAMKNIĘTY

KGKN ON TOUR – zrealizowaliśmy 13 wyjazdów i został nam jeszcze jeden wyjazd do Poznania na mecz reprezentacji Polski Polska – Chile.
Na wszystkie wyjazdy pojechało 101 osób niepełnosprawnych.
W trasie spędziliśmy 21 dni i przebyliśmy za Arką 8600 km i za reprezentacją Polski 4100 km razem 12700 km na kibicowskim szlaku.

Mecze ARKI GDYNIA

 • Warszawa Superpuchar Polski Legia Warszawa – Arka 1:1 4 osoby niepełnosprawne
 • Herning Liga Europy FC Midtjylland – Arka Gdynia 2:1 3 osoby niepełnosprawne
 • Poznań Lech Poznań – Arka Gdynia 3:0 3 osoby niepełnosprawne
 • Nieciecza Bruk- Bet Termalica Nieciecza – Arka Gdynia 1:1 3 osoby niepełnosprawne
 • Warszawa Legia Warszawa – Arka Gdynia 2:0 4 osoby niepełnosprawne
 • Kielce Korona Kielce – Arka Gdynia 0:3 2 osoby niepełnosprawne
 • Kielce PP Korona Kielce – Arka Gdynia 2:1 10 osób niepełnosprawnych
 • Warszawa FINAŁ PUCHARU POLSKI Arka Gdynia – Legia Warszawa 40 osób niepełnosprawnych
 • Na mecze Arki pojechało w 8 wyjazdach 69 osób niepełnosprawnych

Mecze reprezentacji:

 • Kopenhaga Dania – Polska 4:0 3 osoby niepełnosprawnych
 • Warszawa Polska – Czarnogóra 4:2 10 osób niepełnosprawnych
 • Warszawa Polska – Urugwaj 0:0 5 osób niepełnosprawnych
 • Gdańsk Polska – Meksyk 0:1 6 osób niepełnosprawnych
 • Chorzów Polska – Korea 3:2 8 osób niepełnosprawnych
 • Na mecze reprezentacji Polski pojechało w 5 wyjazdach 32 osób niepełnosprawnych

#4 Warszawa

WARSZAWA DA SIĘ LUBIĆ

Dwa miesiące temu zdobyliśmy w Warszawie Puchar Polski, a wczoraj 07.07.2017 roku zdobyliśmy następne trofeum SUPERPUCHAR POLSKI. Na wyjazd udajemy się busem (dziękujemy SKGA za sfinansowanie) w 6 osób: 4 osoby niepełnosprawne (Adrian, Miłosz, Karol z Gdyni – pierwszy wyjazd oraz Robert z Prabut i 2 opiekunów). Miały jechać jeszcze 3 osoby ale ze względu zdrowotnych w ostatniej chwili odwołali swój wyjazd ( Artur twoja koszulka była w Warszawie, Paweł trzymajcie się i do następnego wyjazdu). O godzinie 14 wyjeżdżamy z Gdyni po drodze, zabieramy Roberta z mamą i jedziemy do Warszawy. Dojeżdżamy godzinę przed rozpoczęciem meczu i zasiadamy na sektorze gości. Niestety nie mamy dostępu do kibiców na górze, czego bardzo żałuje Robert, ponieważ chciał być wśród kibiców i śpiewać. O godzinie 24 opuszczamy szczęśliwi Warszawę i powoli, delektując się zwycięstwem wracamy przez Prabuty do Gdyni.

Chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomogli nam w tym wyjeździe.

#5 Herning

Po  zdobyciu w Warszawie Puchar Polski oraz Superpucharu Polski, rozpoczęliśmy przygodę z europejskimi pucharami od zwycięstwa 3:2 z FC Midtjylland. Na rewanżowy mecz w Herning udajemy się busem w 9 osób: 3 osoby niepełnosprawne (Paweł z Pucka, Miłosz, Robert z Prabut i 3 opiekunów) plus 3 osoby które uzupełniły skład (Damian, Długi, Piotr). Miały jechać jeszcze 2 osoby niepełnosprawne, ale ze względu finansowych odwołali swój wyjazd.  O godzinie 7.30 wyjeżdżamy z Gdyni po drodze, zabieramy Pawła z Pucka i jedziemy do Danii. Ze względu na ogromny korek przed Flensburgiem, wchodzimy na mecz w 20 minucie i zasiadamy na sektorze gości. Przeżywamy historyczne chwile będąc na zagranicznym wyjeździe z Arką. To były piękne chwile, które zachowamy do końca życia. O godzinie 24 opuszczamy stadion w Herning i udajemy się w drogę powrotną do Gdyni mimo przegranej dumni z Naszej drużyny i kibiców, którzy stworzyli wspaniałą atmosferę na stadionie. W drodze powrotnej na parkingach i stacjach benzynowych spotykamy wielu Arkowców. W Gdyni meldujemy się o godzinie 14.00 w piątek. Był to niezapomniany wyjazd.

Następny wyjazd z Arką organizujemy na mecz z Lechem Poznań.

#9 Nieciecza

W sobotę 14.10.2017 roku KGKN ON TOUR zawitał na stadion do Niecieczy na mecz Bruk Bet Termalica Nieciecza. Wyruszamy  w 4 osoby rano z Gdyni po drodze zabierając 2 osoby z Prabut. W drodze do Niecieczy robimy wycieczkę krajoznawcza po Jurze Krakowsko – Częstochowskiej i meldujemy się 15 minut przed meczem pod stadionem. Odbieramy bezpłatne wejściówki i udajemy się na sektor przy sektorze gości. W trakcie meczu wspieramy dopingiem piłkarzy. Po meczu robimy parę zdjęć i udajemy się w drogę do Gdyni zajeżdżając do Prabut. Ciekawy wyjazd pod względem turystycznym, gdyż pogoda dopisała i można było podziwiać piękne zamki i widoki Jury Krakowsko – Częstochowskiej.

W wyjeździe uczestniczą 3 osoby niepełnosprawne i 3 opiekunów.

Do zobaczenia na meczu Legia – Arka.

WARSZAWA WITA!!!

W dniu 29.10.2017 roku ruszamy na trzeci wyjazd w roku 2017 do Warszawy. Z każdego przyjazdu wracaliśmy z tarczą. Niestety z trzeciego  wyjazdu do Warszawy wróciliśmy na tarczy. Arka przegrała ligowy mecz z Legią Warszawa 0:2. Dla nas wyjazd zaliczamy do udanych gdyż debiutują w naszej ekipie dwie nowe osoby niepełnosprawne Tadeusz ( osoba niewidoma) i Anna wraz z opiekunami. W założeniu wyjazdu było odwiedzenie kilku miejsc pamięci narodowej i zapalenie zniczy w związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych. Niestety wietrzna i deszczowa pogoda pokrzyżowała nam trochę plany, ale zajechaliśmy do Palmir pod Warszawą (Zbrodnia w Palmirach – szereg zbiorowych egzekucji przeprowadzonych przez okupantów niemieckich, w pobliżu wsi Palmiry na obrzeżach Puszczy Kampinoskiej. Między grudniem 1939 a lipcem 1941 funkcjonariusze SS i policji niemieckiej rozstrzelali w Palmirach około 1700 obywateli polskich, głównie narodowości polskiej oraz narodowości żydowskiej, zazwyczaj przywiezionych z warszawskich więzień i aresztów. Wśród zamordowanych znalazło się wielu przedstawicieli polskiej elity politycznej, intelektualnej i kulturalnej, których aresztowano w ramach tzw. Akcji AB. Palmiry stanowią najbardziej znany – obok Katynia – symbol martyrologii inteligencji polskiej w okresie II wojny światowej.)

Na meczu meldujemy się o godzinie 17.00 i zasiadamy w sektorze gości. Staramy się wspierać naszych piłkarzy. Niestety podczas meczu nie działa audiodeskrypcja i prezes komentuje mecz panu Tadeuszowi. Po zakończonym meczu dziękujemy piłkarzom i udajemy się w podróż powrotną. Do Gdyni przyjeżdżamy ok. 0.30.

Już przygotowujemy się na 10 wyjazd organizowany przez Stowarzyszenie KGKN w roku 2017 do Warszawy na mecz Polska – Urugwaj w dniu 10.11.2017.

JESTEŚMY ZAWSZE TAM !!! 1,2,3… MAŁO!!!

Po ponad miesięcznej przerwie w wyjazdach, w sobotę 09.12.2017 roku KGKN ON TOUR po raz 12 wyruszył na mecz. Tym razem zawitaliśmy do Kielc na stadion Kolporter Arena gdzie odbył się mecz Korona Kielce – Arka Gdynia.

Wyruszamy  w niestety 3 osoby (Paweł z Pucka zachorował w przeddzień wyjazdu ale mocno trzymał kciuki za 3 punkty i pomogło) rano z Gdyni po drodze zabierając 2 osoby z Prabut. W drodze do Kielc robimy wycieczkę krajoznawczą po Pojezierzu Iławskim i Chełmińsko – Dobrzańskim oraz Płocku i meldujemy się 30 minut przed meczem pod stadionem. Udajemy się na sektor buforowy przy sektorze gości. W trakcie meczu wspieramy dopingiem piłkarzy. Po meczu przybijamy piątki z piłkarzami, robimy parę zdjęć i udajemy się w szampańskich humorach w drogę do Gdyni zajeżdżając do Prabut (po drodze poczuliśmy już zimę – obfity śnieg pod Łodzią i „szklaneczkę” na bocznych drogach) .

Podczas wyjazdu Adrian świętował swoje 18 urodziny i otrzymał wspaniały prezent od Michała Nalepy – koszulkę meczową. Dziękujemy bardzo panu Michałowi za tak spontaniczny gest w imieniu Adriana, który jeszcze pewnie nie może uwierzyć w taki prezent.

Wyjazd dla osób niepełnosprawnych był bezpłatny i każdy z nich otrzymał prezent od Stowarzyszenia – plecak, worek gimnastyczny z logo angielskiego klubu do wyboru oraz czapkę zimową

Ciekawy wyjazd pod każdym względem. Turystycznie pogoda dopisała i można było podziwiać piękne widoki Pojezierza Iławskiego i Chełmińsko – Dobrzańskiego.

W wyjeździe uczestniczą 2 osoby niepełnosprawne, 2 opiekunów i prezes – kierowca

WYGRALIŚMY Z CZARNOGÓRĄ. JEDZIEMY DO ROSJI.

Na mecz z Czarnogórą wybieramy się rano w niedzielę. Podczas przejazdu do Warszawy następuje integracja i na półtorej godziny przed meczem meldujemy się pod stadionem. Tam dołącza do nas grupa z Pałuk – 4 osoby. W całej grupie 18 osób udajemy się tunelem Królaka na sektory dla niepełnosprawnych. Przeżywamy mecz i kibicujemy a po ostatnim gwizdku świętujemy awans razem z piłkarzami. W szampańskich humorach wsiadamy do busa i udajemy się w drogę do Gdyni. Meldujemy się o 4 nad ranem zmęczeni ale zadowoleni z wyniku i awansu. W wyjeździe uczestniczy 10 osób niepełnosprawnych oraz 8 opiekunów.

LISTOPAD Z REPREZENTACJĄ ZAKOŃCZONY EFEKTOWNĄ WYGRANĄ W GDYNI

Stowarzyszenie Klub Gdyńskiego Kibica Niepełnosprawnego zorganizowało wyjazdy na 2 mecze reprezentacji Polski w piłce nożnej z Urugwajem w Warszawie i z Meksykiem w Gdańsku oraz zorganizowało sektor dla niepełnosprawnych podczas meczu U21 Polska – Dania.

Na wyjazd do Warszawy udało się 20 osób, do Gdańska 12 osób. Na sektorze dla niepełnosprawnych w Gdyni zasiadło 35 osób w tym 5 osób niewidomych dla których  Stowarzyszenie zapewniło audiodeskrypcję.

Podczas wyjazdów i na meczu w Gdyni brało udział 10 nowych osób niepełnosprawnych, które skorzystały z naszej oferty aktywnego spędzenia czasu z reprezentacjami Polski w piłce nożnej.  

I udały się  dwa zaplanowane wyjazdy.

Do Chorzowa na mecz Polska – Korea pojechało 12 osób w tym 8 osób niepełnosprawnych i 4 opiekunów. Bez żadnych problemów wyjazd.

Niestety wyjazd do Kielc gdzie pojechało 16 osób 10 osób niepełnosprawnych i 6 opiekunów zepsuła nam policja przy wjedzie do Kielc. Zatrzymano nas i trzymano aż jakiś decydent pozwoli nam na dojazd do stadionu. Do stadionu docieramy po 18.00 i wchodzimy dopiero mimo pomocy służb gospodarzy na sektor po bramce dla Korony. Przez cały mecz osoby niewidome (Paweł i Tadeusz) oraz inni testują audiodeskrypcję na wyjeździe. Było zapewnione miejsce na prasówce do komentowania, ale przez spóźniony przyjazd adiodeskrypcja jest prowadzona  z poziomu można powiedzieć murawy. Ale wszytko zadziałało i osoby niewidome mogły w pełni przeżyć mecz. Szef bezpieczeństwa załatwia nam szybki wyjazd ze stadionu mimo oporu ze strony policji i udajemy się w drogę powrotną do Gdyni przez Prabuty. Lądujemy w Gdyni po 4.00.

Był to po finale PP 2017 w Warszawie największy wyjazd grupy niepełnosprawnych na mecz organizowany przez Stowarzyszenie.

Ale największym wyjazdem organizowanym przez Stowarzyszenie Klub Gdyńskiego Kibica Niepełnosprawnego był wyjazd na finał Pucharu Polski 02.05.2018 roku w którym uczestniczyło 40 osób niepełnosprawnych.

Do zobaczenia na kibicowskim szlaku w sezonie 2018/2019

ZARZĄD STOWARZYSZENIA KGKN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support