I WEEKEND INTEGRUJACY STOWARZYSZENIA KGKN WIELKOPOLSKA 2018

I WEEKEND INTEGRUJACY STOWARZYSZENIA KGKN WIELKOPOLSKA 2018

I WEEKEND INTEGRUJACY STOWARZYSZENIA KGKN WIELKOPOLSKA 2018

W dniach 8-10.06.2018 udajemy się na I weekend integrujący Stowarzyszenia KGKN – Wielkopolska 2018 w ramach projektów realizowanych przez Stowarzyszenie.

 

Do Poznania na mecz Polska – Chile oraz zwiedzanie pięknego miasta Poznania i Wielkopolski udajemy się busem dla wózków oraz autokarem 26- osobowym. Bus zabiera wszystkich wózkersów z Gdyni i melduje się na parkingu przy Gdynia Arena, gdzie wspólnie z autokarem udajemy się do Gdańska. Tam zabieramy ostatnich uczestników i pędzimy do Poznania. Busem jesteśmy 1,5 godziny przed meczem w Poznaniu i załatwiamy wszystkie sprawy w hotelu IBIS POZNAŃ STARE MIASTO.
Autokar dojeżdża pod stadion i spotykamy się na parkingu. Dzięki bałaganowi z wejściem na stadion większość wchodzi 5-10 minut po rozpoczęciu meczu. Jednak szczęście nas nie opuszcza i od przedstawiciela PZPN otrzymujemy 6 darmowych bezimiennych wejściówek i tym sposobem wszyscy chętni na mecz w 15 minucie lądują na swoich miejscach.
Grupa która nie idzie na mecz jedzie do hotelu i miło spędza czas wolny czekając na naszych wspaniałych kibiców. Po meczu nasze kibicki i mali kibice busem jadą do hotelu, a reszta udaje się tramwajem do centrum Poznania na nocne zwiedzanie i tu szczęście nas opuszcza gdyż od 31.05.2018 na Starym Mieście w godzinach 22-6 nie można kupić alkoholu. Jednak spragnieni kibice dają radę i u sponsora reprezentacji na stacji benzynowej uzupełniamy płyny. Wracamy do hotelu ok 1.30 i integrujemy się do późnych godzin.

 

Sobota 09.06.2018
Rano udajemy się na śniadanie w formie bufetu gdzie można było najeść się do syta.
O godzinie 9.00 zbiórka i wymarsz na Poznań. Na pierwszy ogień idzie Muzeum Rogali Świętomarcińskich. Po wizycie w muzeum spotykamy się z przewodnikiem. Zaczynamy od spaceru po Rynku – ratusz, domki budnicze, Bamberka, Fara. O godzinie 12:00 oglądamy trykanie się poznańskich Koziołków. Po 12:00 mamy chwilkę czasu wolnego i idziemy do Muzeum Powstania Wielkopolskiego. Następnie Góra Przemysła z zamkiem, plac Wolności – Biblioteka Raczyńskich, Bazar.
W związku z wysoką temperaturą robimy objazd autokarem na Plac Mickiewicza do Dzielnicy Cesarskiej. Uniwersytet, Opera, Zamek Cesarski, Pomnik Czerwca ’56  i udajemy się do Muzeum Czerwca 56′. Po wizycie w muzeum jedziemy koło Malty na Ostrów Tumski, gdzie robimy 30 minutowy spacer, przechodzimy mostem Jordana do muralu 3D na Śródce, gdzie kończymy zwiedzanie i udajemy się do restauracji HYĆKA na wielkopolskie przysmaki i degustacje. Po degustacji wracamy do hotelu, a niektórzy udają się na zwiedzanie Poznania nocą, pamiętając, że w niedzielę wyruszamy o godzinie 9.00.

 

 

Niedziela 10.06.2018
Po obfitym śniadaniu o 9.00 wyjeżdżamy do Lednogóry. Zwiedzanie mimo tropikalnych warunków zaczynamy od Pól Lednickich i przejścia przez Bramę Trzeciego Tysiąclecia. Następnie udajemy się na Ostrów Lednicki – największą z pięciu wysp na jeziorze Lednica, prawdopodobne miejsce Chrztu Polski. Na wyspie znajduje się stanowisko archeologiczne oraz od 1969 roku Muzeum Pierwszych Piastów. Wyspa jest jednym z najważniejszych miejsc historii Polski. Za panowania Mieszka I i Bolesława Chrobrego była jednym z głównych ośrodków obronnych i administracyjnych Polski.
Na wyspie, w centrum plemienia Polan (tuż obok ważnego, dawnego strategiczno-handlowego traktu lądowego oraz wodnego między Poznaniem a Gnieznem), zachowały się pozostałości grodu oraz relikty najstarszego w Polsce zespołu preromańskiej architektury pałacowo-sakralnej (z basenami do chrztu) i wolno stojącego kościoła cmentarnego z grobami w nawie i aneksach. Obydwa obiekty wzniesiono w czasach panowania Mieszka I (tuż przed 966 rokiem).W tym miejscu toczy się akcja powieści Józefa Ignacego Kraszewskiego pt. Stara baśń wskrzeszająca zamierzchłe czasy pogańskich Słowian.
Po zwiedzaniu Ostowa Lednickiego jedziemy do Gniezna na rynek i do katedry Z względu na tropikalną temperaturę rezygnujemy ze spacerów i udajemy się na posiłek.
Po posiłku wracamy do Gdyni. W wyjeździe uczestniczy 31 osób w tym 4 wózkersów i 8 osób niepełnosprawnych.

 
Był to pierwszy wyjazd integrujący członków i sympatyków Stowarzyszenia KGKN, gdzie był czas na długie rozmowy, lepsze poznanie się i planowanie nowych wyzwań.
Następny wyjazd integrujący jest planowany do Warszawy w terminie 28 – 30.09.2018.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post navigation

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support