I WEEKEND INTEGRUJĄCY STOWARZYSZENIA KGKN WARSZAWA 2018

I WEEKEND INTEGRUJĄCY STOWARZYSZENIA KGKN WARSZAWA 2018

I WEEKEND INTEGRUJĄCY STOWARZYSZENIA KGKN WARSZAWA 2018

W dniach 28-30.09.2018 udajemy się na II weekend integrujący Stowarzyszenia KGKN – WARSZAWA 2018 w ramach projektów realizowanych przez Stowarzyszenie.
Do stolicy jedziemy w ostatniej chwili na mecz Legia – Arka oraz zwiedzanie stolicy i okolic.

Na wyjazd udajemy się jednym samochodem osobowym 4 osoby oraz autokarem 26- osobowym. Osobówka zabiera osoby, które mają trudności z wejściem do autokaru i melduje się na parkingu przy Gdynia Arena, gdzie wspólnie z autokarem udajemy się do Gdańska. Tam zabieramy ostatnich uczestników i pędzimy do Warszawy.
Jednak późna pora wyjazdu autokaru oraz piątkowe korki na wylotówkach powoduje, że ekipa autokarowa nie ogląda meczu jednak w szampańskich humorach dojeżdża do hotelu. Osobówka jest o 20.45 na stadionie i szybko wchodzimy na mecz Zasiadamy na sektorze buforowym i oglądamy mecz. Po meczu udajemy się do hotelu IBIS BUDGET CENTRUM i spotykamy się z ekipą autokarową. W hotelu integrujemy się do późnych godzin.

Sobota 29.09.2018
Rano udajemy się na śniadanie w formie bufetu, gdzie można było się najeść do syta.
O godzinie 9.00 zbiórka i jedziemy autokarem na miejsce spotkania z przewodnikiem, który oprowadza nas po Stary i Nowym Mieście szlakiem walk powstańczych. Zaczynamy na stadionie Polonii Warszawa i kończymy nasz spacer pod kolumną Zygmunta. Podczas spaceru przedstawiona jest historia walk powstańczych ( przewodnik opowiada o losach powstańców oraz relacje mieszkańców Warszawy)na terenie Starego Miasta, ale również odwiedzamy wszystkie historyczne miejsca na Warszawskiej Starówce.

Po krótkiej przerwie na kawę i ciastko udajemy się do Zamku Królewskiego gdzie w ramach wycieczki z przewodnikiem „Wizyta u króla”.
Zwiedzamy wspólnie całe I piętro zamku i dowiadujemy się wielu ciekawych rzeczy związanych z historią Rzeczpospolitej, polskich królów a szczególnie ostatniego króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Po wizycie na Zamku Królewskim szybko przemierzamy szlak do Placu Piłsudskiego. Wsiadamy do autokaru i jedziemy do Belwederu. W dniach 29-30.09.2018 był dniem otwarty dla zwiedzających. Podczas 1,5 godzinnego pobytu w Belwederze zwiedzamy i robimy zdjęcia we wszystkich dostępnych pomieszczeniach z gabinetem marszałka Polski Józefa Piłsudskiego.
Korzystamy również z wystawy „Pamięć Polski – Dokumenty Niepodległej” gdzie przy każdym dokumencie, a było ich 19 była osoba która odpowiadała na pytania odnoście swojego dokumentu.
Wśród dokumentów były:
• Dokumenty związane z budową portu w Gdyni.
• Akt pamiątkowy objęcia Górnego Śląska przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej.
• Traktat pokoju między polską a Rosją i Ukrainą zwany Traktatem Ryskim.
• Dokumenty Powstania Wielkopolskiego.
• Dokumentacja Polskiej Organizacji Wojskowej.
• Uchwała połączonych Izb Sejmowych w sprawie wprowadzenia kokardy narodowej z 1831.

Wizytę kończymy wspólnym zdjęciem na dziedzińcu Belwederu i udajemy się do Łazienek pod pomnik Fryderyka Chopina. Po tak intensywnym dniu udajemy się na Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście na posiłek i kawę oraz zwiedzanie Warszawy nocą. Jednak szybko się zbieramy do hotelu aby oglądać mecz półfinałowy na MŚ w siatkówce Polska – USA. Długo po meczu świętujemy zwycięstwo.

Niedziela 30.09.2018
Po obfitym śniadaniu o 10.00 wyjeżdżamy do Wilanowa i zwiedzamy z zewnątrz zespół pałacowy. W związku z zamknięciem połowy Warszawy z powodu Maratonu Warszawskiego udajemy się na przejażdżkę autokarową na prawobrzeżną Warszawę. Jedziemy do Międzylesia aby zobaczyć Centrum Zdrowia Dziecka, przez Anin, Gocław, dojeżdżamy do Stadionu Narodowego aby osoby, które nie były na stadionie mogło zobaczyć.

Z pod Stadionu Narodowego udajemy się do Palmir w Puszczy Kampinoskiej gdzie zwiedzamy Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry. Zbrodnia w Palmirach – szereg zbiorowych egzekucji przeprowadzonych przez okupantów niemieckich, w pobliżu wsi Palmiry na obrzeżach Puszczy Kampinoskiej.Między grudniem 1939 a lipcem 1941 funkcjonariusze SS i policji niemieckiej rozstrzelali w Palmirach około 1700 obywateli polskich, głównie narodowości polskiej oraz narodowości żydowskiej, zazwyczaj przywiezionych z warszawskich więzień i aresztów. Wśród zamordowanych znalazło się wielu przedstawicieli polskiej elity politycznej, intelektualnej i kulturalnej, których aresztowano w ramach tzw. Akcji AB. Palmiry stanowią najbardziej znany – obok Katynia – symbol martyrologii inteligencji polskiej w okresie II wojny światowej

Po wizycie w Palmirach wracamy do Gdyni. W wyjeździe uczestniczy 30 osób w tym 4 wózkersów i 8 osób niepełnosprawnych..
Był to drugi wyjazd integrujący członków i sympatyków Stowarzyszenia KGKN, gdzie był czas na długie rozmowy, lepsze poznanie się i planowanie nowych wyzwań.
Następny wyjazd integrujący jest planowany po Kaszubach (Piaśnica, Będomin, Puck, Władysławowo, Chojnice, Bytów) w terminie 17-18.11.2018.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support