„PROGRAM OPERACYJNY GDYNIA BEZ BARIER 2018-2023”

feature image

„PROGRAM OPERACYJNY GDYNIA BEZ BARIER 2018-2023”

Gdynia 15.03.2019
Dyrektor
Gdyńskiego Centrum Sportu
Rafał Klajnert
Ul. Olimpijska 5
Gdynia

W nawiązaniu do założeń „PROGRAMU OPERACYJNEGO GDYNIA BEZ BARIER 2018-2023” chcemy zwrócić się z prośbą do pana Dyrektora o dostosowanie trybuny GOSiR i sektora gości na Stadionie Miejskim w Gdyni do potrzeb kibiców niepełnosprawnych.
Praca Stowarzyszenia Klub Gdyńskiego Kibica Niepełnosprawnego w Gdyni oraz Klubów Kibica Niepełnosprawnego w Polsce spowodowała znaczny wzrost ilości kibiców niepełnosprawnych na stadionach.
Stowarzyszenie KGKN jako uczestnik Federacji Kibiców Niepełnosprawnych musi się tłumaczyć przed innymi KKN – ami dlaczego klub Arka Gdynia nie może przyjąć kibiców niepełnosprawnych w sektorze gości. Jest to poważny problem gdyż większość stadionów jest dostosowana w ten sposób, że kibice niepełnosprawni gości mogą obejrzeć mecz w gronie swoich fanów. Adaptacja trybuny GOSiR dla potrzeb osób niepełnosprawnych ułatwi nam wspólnie z klubem Arka Gdynia stworzenie sektora „EASY ACCESS” dla innych niepełnosprawności niż ruchowa.

Od 2 lat Stowarzyszenie KGKN prowadzi na meczach Arki Gdynia audiodeskrypcję dla kibiców niewidomych i niedowidzących, zrealizowaliśmy klip hymnu Arki Gdynia „ROTA” dla osób niesłyszących, zachęcamy do przychodzenia osób z niepełnosprawnością intelektualną i ze spektrum autyzmu.
Stworzenie takiego sektora jest dla nas priorytetem i ułatwi to obsługę kibiców niepełnosprawnych. Uważamy, że jest to ważny element w dostosowaniu obiektów sportowych dla kibiców niepełnosprawnych i zgodny z hasłami „Gdynia bez barier”.
Liczymy na współpracę i możemy pomóc w modernizacji przedstawiając nasze sugestie dotyczące łatwej dostępności.

Lech Kordaczuk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support