JESTEŚMY ZAWSZE TAM !!! WYJAZD DO WARSZAWY 24.03.2019

JESTEŚMY ZAWSZE TAM !!! WYJAZD DO WARSZAWY 24.03.2019

JESTEŚMY ZAWSZE TAM !!! WYJAZD DO WARSZAWY 24.03.2019

W niedziele o godzinie 10:00 wyruszamy z Gdyni nowym autobusem „GDYBUS „ 18 -osobową grupą osób niepełnosprawnych i opiekunów na mecz Polska- Łotwa. W naszej grupie kibiców 12 osób zaliczyło pierwszy wyjazd na mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej. Do Warszawy docieramy o godzinie 16:00 i udajemy się do naszego hostelu na Saskiej Kępie. Po zakwaterowaniu się, zakładamy barwy Biało-Czerwone i pieszo zwiedzając Saską Kępe udajemy się na STADION NARODOWY. Wchodzimy Tunelem Królaka na stadion i udajemy się na sektor EASY ACCESS oraz na sektor dla osób poruszających się na wózkach. Wspólnie z wszystkimi kibicami na stadionie śpiewamy „ Mazurka Dąbrowskiego” oraz uczestniczymy w dopingu.

Cieszymy się z bramek strzelonych przez Roberta Lewandowskiego i Kamila Glika. Robimy wiele zdjęć oraz spotykamy się z kibicami innych KKN-ów z Wrocławia i Katowic. Po zakończonym meczu pieszo wracamy do hostelu. Przed rozpoczęciem meczu nastąpiła miła uroczystość i na ręce właściciela Firmy „GDYBUS” Marcina Kosow wręczono podziękowania za wspieranie działań Stowarzyszenia KGKN w roku 2018.

Rano pan prezes robi jajecznicę z 30 jaj na boczku wędzonym. Po takim śniadaniu mamy siły aby o 10:00 wyruszyć na zwiedzanie Warszawy. Podczas przejazdu autokarem po prawobrzeżnej Warszawie nasz przewodnik pan Arkadiusz opowiada nam historię Saskiej Kępy, Pragi, Szmulowizny. Z prawobrzeżnej części most Śląsko-Dąbrowskim przejeżdżamy na lewą stronę Warszawy. Ulicą Konwiktorską koło Stadionu Polonii wjeżdżamy w dawną dzielnicę żydowską gdzie w czasie wojny znajdowało się getto. Przez Plac Bankowy dojeżdżamy do Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego gdzie wysiadamy z autokaru i udajemy się pod Grób NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA. Udaje się nam zobaczyć zmianę warty pod grobem. Z placu Piłsudskiego koło Hotelu Europejskiego udajemy się na Krakowskie Przedmieście i udajemy się w kierunku Zamku Królewskiego i Starego Miasta. Na dziedzińcu Zamku Królewskiego przewodnik opowiada nam historię zamku.

Z zamku udajemy się na Stare Miasto i pomnik Syrenki -Symbol Warszawy. Tu dowiadujemy się wielu historii związanych ze Starym Miastem. Następnie udajemy się pod pomnik „MAŁEGO POWSTAŃCA” gdzie poznajemy wydarzenia związane z POWSTANIEM WARSZAWSKIM. Tu żegnamy się z naszym przewodnikiem i udajemy się 20 minutową przerwę. O godzinie 13:00 wyjeżdżamy z Warszawy i o godzinie 19:00 meldujemy się w Gdyni.

Do zobaczenia na następnym meczu naszej reprezentacji w Warszawie Polska – Izrael 10.06.2019 . Informacje dotyczące wyjazdu na mecz na początku kwietnia.
WYJAZD JEST FINANSOWANY Z BUDŻETU MIASTA GDYNI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support