WYJAZD DO SKOPJE 07.06.2019

WYJAZD DO SKOPJE 07.06.2019

WYJAZD DO SKOPJE 07.06.2019

4200 KM NA MECZ
W czwartek o godzinie 6:00 rano ruszamy z Gdyni w składzie 8-osobowym: 2 Krzyśki, Konrad, Miłosz, Lech, Jurek, Maciek oraz Jacek . Zwiedzamy całą Polskę i pięknie stoimy w korkach na 1. Posilamy się w karczmie „ Pod Niedźwiedziem” koło Żywca. W dalszą drogę ruszyliśmy na podbój stolicy Północnej Macedonii Skopje przez Bratysławę gdzie nocujemy w naszym apartamencie. Wieczorem udajemy się na nocne zwiedzanie stolicy Słowacji, kończymy spacerem na bystrym, modrym Dunajem.

Około godziny 6:00 w piątek wyruszamy przez Budapeszt, Belgrad do Skopie gdzie meldujemy się w hotelu ok. godziny 17. Szybki prysznic, przebranie się w barwy i wyruszamy na stadion pieszo zwiedzając miasto. Pod stadionem meldujemy się 1,5 godziny przed meczem. Szybko udaje się naszym kibicom niepełnosprawnym wejść na sektor dla polskich fanów. Cały czas dopingujemy z innymi kibicami naszych piłkarzy i oglądamy słaby mecz, ale zwycięski.

Po meczu przybijamy piątki z pozostałymi kibicami z Polski cieszymy się z bramki Krzysztofa Piątka i świętujemy w centrum Skopie zwycięstwo Polaków nad Północną Macedonią, a później kończymy świętowanie w hotelu. Warto zwiedzać Skopie wieczorem – pięknie podświetlone budynki i pełno otwartych barów. W sobotę o 9.30 wyjeżdżamy ze Skopie po małych zakupach miejscowych specjałów i udajemy się w drogę powrotną.

Po drodze zwiedzamy Belgrad gdzie podjeżdżamy pod stadiony Crvenej Zvezdy i Partizana, przejeżdżamy przez centrum i wokół twierdzy Kalemegdan oraz ujścia Sawy do Dunaju. Robimy mały postój na zakup pamiątek i innych artykułów spożywczych. O godzinie 22.00 meldujemy się w hostelu w Budapeszcie. Znów wieczorne zwiedzanie w poszukiwaniu tradycyjnej potrawy węgierskiej LANGOS i wracamy ok. 2.00 do hostelu. W niedzielę o 9.00 wyjeżdżamy po krótkiej wycieczce z Budapesztu i udajemy się przez Esztergom z wizyta pod bazyliką do Gdyni. W Gdyni meldujemy się pełni wrażeń i przeżyć ok. 24.00. Należy dodać że przez całą podróż temperatura w dzień oscylował ok. 33 -35 stopni C, a w nocy było trochę chłodniej 25 -30 stopni C.

Do zobaczenia na następnym meczu wyjazdowym naszej reprezentacji w Lubliajanie – Słowenia 6.09.2019( piątek) . Informacje dotyczące wyjazdu na mecz Słowenia – Polska na początku sierpnia. Wyjazd jest finansowany z Budżetu Miasta Gdyni.

Prosimy przesyłać zgłoszenie na wyjazdy mailowo stowarzyszeniekgkn@wp.pl z podaniem niepełnosprawności gdyż jest to ważne przy organizacji transportu. Głównie chodzi o osoby niepełnosprawne ruchowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post navigation

Previous Post :   
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support