TO JEST PRIORYTET NA SEZON 2019/2020 DLA STOWARZYSZENIA KGKN

TO JEST PRIORYTET NA SEZON 2019/2020 DLA STOWARZYSZENIA KGKN

TO JEST PRIORYTET NA SEZON 2019/2020 DLA STOWARZYSZENIA KGKN

W sezonie 2019/2020 chcemy aby Stadion Miejski miał pełny dostęp na trybunę GOSIR. Chcemy i będziemy do tego dążyć aby kibice niepełnosprawni ruchowo mogli oglądać mecz na trybunie GOSIR, w szczególności kibice gości. My jako niepełnosprawni kibice ARKI jesteśmy wpuszczani na większość stadionów w Polsce i chcemy aby kibice niepełnosprawni innych klubów również mogli obejrzeć mecze swoich ukochanych klubów razem ze swoimi kibicami.

W związku z przyjazdem zorganizowanej grupy 16 kibiców niepełnosprawnych wraz z opiekunami Jagiellonii Białystok, gdzie będzie 5 osób na wózkach prosimy osoby decyzyjne w Gdyńskim Centrum Sportu i Urzędzie Miejskim o pomoc w przyjęciu zorganizowanej grupy kibiców niepełnosprawnych gdyż stadion jest własnością miasta Gdyni. Stowarzyszenie jest gotowe pomóc klubowi ARKA GDYNIA w tych pracach i przy przyjmowaniu grupy . Jest to dobra okazja aby w warunkach bojowych zobaczyć jak najlepiej dostosować sektor gości do przyjęcia osób na wózkach.

W załączeniu pismo które złożyło Stowarzyszenie Klub Gdyńskiego Kibica Niepełnosprawnego w marcu i odpowiedź pana Tomasz Cząstka – Kierownik Stadionu Miejskiego i Działu Technicznego z kwietnia. Mistrzostwa się skończyła a była okazja, aby w tym czasie przygotować wszystko dotyczące sektora gości i trybuny GOSIR.

Gdynia 15.03.2019
Dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Rafał Klajnert
Ul. Olimpijska 5 Gdynia

W nawiązaniu do założeń „PROGRAMU OPERACYJNEGO GDYNIA BEZ BARIER 2018-2023” chcemy zwrócić się z prośbą do pana Dyrektora o dostosowanie trybuny GOSiR i sektora gości na Stadionie Miejskim w Gdyni do potrzeb kibiców niepełnosprawnych.
Praca Stowarzyszenia Klub Gdyńskiego Kibica Niepełnosprawnego w Gdyni oraz Klubów Kibica Niepełnosprawnego w Polsce spowodowała znaczny wzrost ilości kibiców niepełnosprawnych na stadionach.
Stowarzyszenie KGKN jako uczestnik Federacji Kibiców Niepełnosprawnych musi się tłumaczyć przed innymi KKN – ami dlaczego klub Arka Gdynia nie może przyjąć kibiców niepełnosprawnych w sektorze gości. Jest to poważny problem gdyż większość stadionów jest dostosowana w ten sposób, że kibice niepełnosprawni gości mogą obejrzeć mecz w gronie swoich fanów. Adaptacja trybuny GOSiR dla potrzeb osób niepełnosprawnych ułatwi nam wspólnie z klubem Arka Gdynia stworzenie sektora „EASY ACCESS” dla innych niepełnosprawności niż ruchowa.
Od 2 lat Stowarzyszenie KGKN prowadzi na meczach Arki Gdynia audiodeskrypcję dla kibiców niewidomych i niedowidzących, zrealizowaliśmy klip hymnu Arki Gdynia „ROTA” dla osób niesłyszących, zachęcamy do przychodzenia osób z niepełnosprawnością intelektualną i ze spektrum autyzmu.
Stworzenie takiego sektora jest dla nas priorytetem i ułatwi to obsługę kibiców niepełnosprawnych. Uważamy, że jest to ważny element w dostosowaniu obiektów sportowych dla kibiców niepełnosprawnych i zgodny z hasłami „Gdynia bez barier”.
Liczymy na współpracę i możemy pomóc w modernizacji przedstawiając nasze sugestie dotyczące łatwej dostępności.
Lech Kordaczuk
Prezes Zarządu Stowarzyszenia Klub Gdyńskiego Kibica Niepełnosprawnego

2019-04-16 o 14:25, Tomasz Czastka pisze:
Szanowni Państwo,
Odpowiadając na prośbę Stowarzyszenia Klubu Gdyńskiego Kibica Niepełnosprawnego o dostosowanie trybuny GOSiR i sektora gości na Stadionie Miejskim w Gdyni do potrzeb kibiców niepełnosprawnych informujemy, że dokonana została szczegółowa analiza możliwych rozwiązań. Sytuacja jest złożona gdyż obecnie miejsca dla osób niepełnosprawnych zaprojektowane zostały wyłącznie na trybunie VIP oraz Górka, zmiany są możliwe jednak kosztowne do wykonania i wymagają przeprowadzenia robót budowlanych. Główne czynniki uniemożliwiające wprowadzenie szybkiego, łatwego rozwiązania to brak wind oraz przystosowanych toalet.
Chcielibyśmy się z Państwem spotkać, poznać potrzeby i wymienić spostrzeżenia również w kontekście potencjalnej ilości i dotychczasowej frekwencji na meczach, tak aby w przyszłości uwzględnić je w planach inwestycyjnych Gdyńskiego Centrum Sportu. Chciałbym dodać, że na chwile obecną jesteśmy mocno zaabsorbowani przygotowaniami do międzynarodowej imprezy jaką będą Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej U20. Po zakończeniu tego dużego przedsięwzięcia chcielibyśmy usiąść z Państwem do rozmów w powyższym temacie.
Z poważaniem
Tomasz Cząstka
Kierownik Stadionu Miejskiego i Działu Technicznego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support