JESTEŚMY ZAWSZE TAM !!! WYJAZD DO WARSZAWY 09.09.2019 MECZ POLSKA – AUSTRIA

JESTEŚMY ZAWSZE TAM !!! WYJAZD DO WARSZAWY 09.09.2019 MECZ POLSKA – AUSTRIA

JESTEŚMY ZAWSZE TAM !!! WYJAZD DO WARSZAWY 09.09.2019 MECZ POLSKA – AUSTRIA


W poniedziałek o godzinie 10:00 wyruszamy z Gdyni autobusem firmy „GDYBUS” 18 -osobową grupą osób niepełnosprawnych i opiekunów na mecz Polska- Austria. W naszej grupie kibiców 3 osoby zaliczyły pierwszy wyjazd na mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej. Z tradycyjnym postojem na obiad w Dalni do Warszawy docieramy o godzinie 18:00 i udajemy się do naszego hostelu na warszawskiej Pradze. Po zakwaterowaniu się, zakładamy barwy Biało-Czerwone i korzystając z bezpłatnej komunikacji jedziemy metrem na STADION NARODOWY. Wchodzimy Tunelem Królaka na stadion i udajemy się na sektor EASY ACCESS oraz na sektor dla osób poruszających się na wózkach. Wspólnie z wszystkimi kibicami na stadionie śpiewamy „ Mazurka Dąbrowskiego” oraz uczestniczymy w dopingu. Po słabym meczu nasza reprezentacja remisuje 0 – 0 z Austrią. Robimy wiele zdjęć oraz spotykamy się z kibicami innych KKN-ów . Po zakończonym meczu metrem i pieszo wracamy do hostelu.

Po śniadaniu mamy siły aby o 10:00 wyruszyć na zwiedzanie Warszawy. Podczas przejazdu autokarem po prawobrzeżnej Warszawie nasz przewodnik pan Arkadiusz opowiada nam historię Pragi. Z prawobrzeżnej części mostem Śląsko – Dąbrowskim przejeżdżamy na lewą stronę Warszawy i udajemy się na parking pod Pałacem Kultury i Nauki. Tu wjeżdżamy windą na taras widokowy pałacu znajdujący się na 30 piętrze. Pan Arkadiusz oprowadzając nas po tarasie i opowiada o historii Warszawy. Z pod Pałacu Kultury i Nauki przejeżdżamy koło Muzeum Powstania Warszawskiego ( chcemy zwiedzić podczas następnych wyjazdów na mecz) i udajemy się do byłej dzielnicy żydowskiej. Parkujemy blisko muzeum POLIN i pan Arkadiusz oprowadzając nas po uliczkach wokół muzeum opowiada o dzielnicy żydowskiej oraz o Powstaniu w Gettcie Warszawskim. Tu żegnamy się z naszym przewodnikiem i o godzinie 14:00 wyjeżdżamy ze stolicy z tradycyjnym postojem na obiad w Dalni. O 19:30 meldujemy się w Gdyni.

Do zobaczenia na następnym meczu naszej reprezentacji Polski w Rydze 10.10.2019 oraz w Warszawie Polska – Macedonia Północna 13.10.2019 (poniedziałek).
WYJAZD JEST FINANSOWANY Z BUDŻETU MIASTA GDYNI i OBSŁUGIWANY PRZEZ FIRMĘ GDYBUS MARCIN KOSOW ORAZ PRZEWODNIKA ARKADIUSZA ŻOŁNIERCZYKA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support