WSPANIAŁA MAJÓWKA Z KLUBEM GDYŃSKIEGO KIBICA NIEPEŁNOSPRAWNEGO

WSPANIAŁA MAJÓWKA Z KLUBEM GDYŃSKIEGO KIBICA NIEPEŁNOSPRAWNEGO

WSPANIAŁA MAJÓWKA Z KLUBEM GDYŃSKIEGO KIBICA NIEPEŁNOSPRAWNEGO

Śląsk

WYCIECZKA Z 100 ROCZNICA WYBUCHU I POWSTANIA ŚLĄSKIEGO GDYNIA – CZĘSTOCHOWA – KATOWICE- ŚWIETOCHŁOWICE- TYCHY- CIESZYN- CHORZÓW- ZABRZE – GÓRA ŚW. ANNY- OPOLE – GDYNIA 01.05.2019 – 05.05.2019

W ramach projektu ”Bo na kibicowanie nie ma leku. CDN…” współfinansowaną prze Gdyńskie Centrum Zdrowia oraz uczestników, udajemy się na pięciodniową wycieczkę na Górny Śląsk z okazji 100-lecia wybuchu I Powstania Śląskiego.

I dzień
Wyruszamy 1 maja 2019 roku o godzinie 8.00 spod Gdynia Areny i udajemy się do Częstochowy. W ramach zwiedzania z przewodnikiem Jasnej Góry, możemy zobaczyć Muzeum Jasnogórskie, obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, Bazylikę oraz poznajemy historie Jasnej Góry. Po wizycie na Jasnej Górze jedziemy na obiad, a po posiłku udajemy się do naszego miejsca zakwaterowania w hotelu Park Inn By Radisson**** Katowice. Każdy zajmuje swoje komfortowe pokoje i integrujemy się w ramach wspólnych spotkań w pokojach. Odpoczywamy przed trudami następnych dni.

II dzień
Niektórzy uczestnicy wycieczki z samego rana każdego dnia korzystają z sauny oraz strefy fitness i po wspaniałym śniadaniu udajemy się do Świętochłowic.

W Świętochłowicach zwiedzamy z przewodnikiem Muzeum Powstań Śląskich, gdzie poznajemy zawiłą historię Górnego Śląska, powstań śląskich, plebiscytu.

Po odpoczynku wsiadamy do autokaru i robimy objazdową wycieczkę po Świętochłowicach i Zabrzu, zwiedzając ciekawe miejsca ja osiedle familoków, stadion Górnika Zabrze i udajemy się do kopalni „Guido”. Ze względu na różne niepełnosprawności jesteśmy podzieleni na dwie grupy i zjeżdżamy do kopalni na poziom 170 metrów i 320 metrów. Nasi przewodnicy chcą nam pokazać wszystkie dostępne miejsca w kopalni i po 3 godzinnym zwiedzaniu odpoczywamy w pubie na poziomie 320 metrów. Na zakończenie dnia udajemy się do restauracji „Stara Piekarnia” na biesiadę śląską z regionalnymi specjałami jak rolada, kluski śląskie, żurek śląski. Podczas biesiady spotykamy się z KKN GKS Katowice, który pomagał nam w organizacji naszego pobytu na Górnym Śląsku. Po zakończonej biesiadzie część osób udaje się jeszcze na Stadion Śląski na imprezę muzyczną.

III dzień
Niektórzy uczestnicy wycieczki z samego rana każdego dnia korzystają z sauny oraz strefy fitness i po wspaniałym śniadaniu udajemy się do Tychów a z nami osoby z KKN GKS Katowice. W Muzeum Tyskich Browarów Książęcych nieprzerwanie, od czterech wieków, warzy się piwo Tyskie. W pięknych, zabytkowych wnętrzach czekała na nas ekspozycja pełna fascynujących, piwnych historii Tyskiego. Zobaczyliśmy na własne oczy jak warzymy tu „Złoto Tychów” od warzelni aż po rozlew.

Ukoronowaniem zwiedzania była degustacja świeżo uwarzonego piwa Tyskie Gronie 14-dniowe w zabytkowym pubie. Po wizycie w Browarze przejeżdżamy obok stadionu GKS Tychy i udajemy się na wycieczkę objazdową po Śląsku Cieszyńskim Bielsko – Biała – Szczyrk – Wisła – Cieszyn. W Cieszynie spędziliśmy 2 godziny, podczas których zwiedzamy polski i czeski Cieszyn zjedliśmy obiad(część zaliczyła obowiązkowo knedliki z gulaszem oraz smażony ser), zrobiliśmy zakupy tam był dzień powszedni.

Po wizycie w Cieszynie udajemy się na zaproszenie KKN GKS Katowice w ramach akcji „Stadiony bez barier” prosto na stadion GieKSy. Tu odbył się gwóźdź programu, czyli mecz. W przerwie tradycyjne karne wykonywali niepełnosprawni kibice KGKN i KKN. W konkursie byliśmy niegościnni i przedstawiciel KGKN Michał pokonał Pawełka 2 razy i wygrał konkurs. Dzięki naszemu sprzętowi do audiodeskrypcji pierwszy raz na meczu GieKSy niewidomi kibice mieli szansę obejrzeć mecz. Po meczu udajemy się do hotelu

IV dzień
Niektórzy uczestnicy wycieczki z samego rana każdego dnia korzystają z sauny oraz strefy fitness i po wspaniałym śniadaniu udajemy się do Piekar Śląskich, a z nami osoby z KKN GKS Katowice. Z przewodniczkami zwiedzamy Bazylikę i Muzeum Sanktuarium Maryjnego. Następnie jadąc na Górę św. Anny, przejeżdżamy przez Bytom, Strzelce Opolskie aby zobaczyć Muzeum Czynu Powstańczego oraz Sanktuarium św. Anny. W drodze do ostatniego punktu dnia, czyli Opola, zajrzeliśmy jeszcze do Gogolina, aby spotkać się z Karolinką i Karlikiem.

W Opolu udajemy się na spacer po Starym Mieście, zwiedzamy amfiteatr festiwalowy oraz spacerujemy nad Odrą ale deszcz nas przegania do autokaru i udajemy się w podróż powrotną do Katowic

V dzień

Niektórzy uczestnicy wycieczki z samego rana każdego dnia korzystają z sauny oraz strefy fitness i po wspaniałym śniadaniu udajemy się w drogę powrotną do Gdyni.

Dziękujemy wszystkim za miło spędzony czas na Górnym Śląsku oraz dziękujemy KKN – owi GKS Katowice za pomoc w organizacji naszego pobytu.

Do zobaczenia 15 sierpnia o 7.30 na parkingu przy Gdynia Arena aby udać się na następną „WYCIECZKĘ Z ROCZNICĄ” Z OKAZJI 450-LECIA UNII LUBELSKIEJ do Lublina oraz Lubelszczyznę. Informację o wycieczce z ceną i programem wkrótce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support