TOUR DE LUBELSZCZYZNA Z KLUBEM GDYŃSKIEGO KIBICA NIEPEŁNOSPRAWNEGO

TOUR DE LUBELSZCZYZNA Z KLUBEM GDYŃSKIEGO KIBICA NIEPEŁNOSPRAWNEGO

TOUR DE LUBELSZCZYZNA Z KLUBEM GDYŃSKIEGO KIBICA NIEPEŁNOSPRAWNEGO

Lublin

WYCIECZKA Z OKAZJI 450 ROCZNICY PODPISANIE MIĘDZU POLSKĄ I WIELKIM KSIĘSTWEM LITEWSKIM UNII LUBELSKIEJ GDYNIA – KAZIMIERZ DOLNY- NAŁĘCZÓW – LUBLIN – ZAMOŚĆ – SZCZEBRZESZYN – ZWIERZYNIEC – KOZŁÓWKA – GDYNIA 15.08.2019 – 18.08.2019

W ramach projektu ”Bo na kibicowanie nie ma leku. CDN…” współfinansowanym przez Gdyńskie Centrum Zdrowia oraz uczestników, udajemy się na czterodniową wycieczkę do Lublina i na Lubelszczyznę z okazji 450 rocznicy podpisania Unii Lubelskiej.
Dziękujemy firmie „MEXPO” z Gdyni za wypożyczenie sprzętu SYSTEMU TOUR GUIDE w ilości 35 sztuk.

I dzień
Wyruszamy 15 sierpnia 2019 roku o godzinie 8.00 spod Gdynia Areny i udajemy się do Kazimierza Dolnego i spotykamy się z panią Klaudią Giordano naszą przewodniczką po Lubelszczyźnie. W perle renesansu nad Wisłą, zobaczyliśmy Rynek z kamienicami Przybyłów, Kościół Farny, Dom Architekta – Koszyc- Witkiewicza, Kamienicę Gdańską, Rynek Żydowski, Zamek i Basztę. Był czas wolny na kawę i gofry oraz zakup najważniejszej pamiątki – kogutów kazimierskich.

Po wizycie w Kazimierzu Dolnym udajemy się do Nałęczowa jednego z dwóch uzdrowiska na Lubelszczyźnie. Tu jednak spotyka nas nieprzyjemna niespodzianka. Z powodu Dożynek 2019 i Międzynarodowych Zawodów Balonowych które odbywały się w Nałęczowie, zwiedzamy i widzimy tylko Nałęczów z okien autokaru. Przez korki w Nałęczowie jedziemy do naszego miejsca zakwaterowania w hotelu HOTEL CAMPANILE LUBLIN *** . Każdy zajmuje swoje komfortowe pokoje i integrujemy się w ramach wspólnego spotkania w ogródku hotelowym. Odpoczywamy przed trudami następnych dni.

II dzień
Po wspaniałym śniadaniu udajemy się z panią przewodnik na spacer po Lublinie. Zwiedzamy Wzgórze Zamkowe, Baszta oraz Kaplica Trójcy Świętej, Stare Miasto: Brama Grodzka, Plac po Farze, kościół i klasztor Dominikanów, Katedra Rynek, Kamieniczki, Brama Krakowska, deptak i Plac Litewski z fontannami. W czasie wolnym korzystamy, że w Lublinie jest Jarmark Jagielloński z rękodziełem, produktami regionalnymi i oglądamy stoiska.

Około 17.30 wracamy do hotelu gdzie w restauracji jemy regionalną kolację z forszmakiem lubelskim oraz pysznymi pierogami ruskimi oraz z kaszą gryczaną. W trakcie spaceru również próbujemy specjałów regionalnych: cebularza lubelskiego, flaków lubelskich oraz wszędobylskich pierogów z różnymi nadzieniami. Po kolacji integrujemy się w ramach wspólnego spotkania w ogródku hotelowym.

III dzień
Po wspaniałym śniadaniu udajemy się na wycieczkę po Lubelszczyźnie. Przejeżdżamy koło Krasnegostawu podziwiając rosnący na polach chmiel. Zwiedzanie zaczynamy od Zamościa i wizyty u artylerzystów. Jako niespodzianka jest strzał na wiwat z armaty. Jedna z uczestniczek Emilia jest osobą desygnowaną do odpalenia armaty. Po wystrzale zostaje mianowana na puszkarza.

Po wizycie u panów artylerzystów udajemy się na Rynek i wysłuchujemy hejnału. Następnie zwiedzamy z panią przewodnik Twierdzę, Rynek Wielki z ratuszem, renesansowe kamienice z podcieniami, w tym Ormiańskie, Synagoga , Brama Lwowska, Rynek Solny, Rynek Wodny, Katedra, Akademia Zamojska. Po wizycie w Zamościu udajemy się na Roztocze do Zwierzyńca gdzie zwiedzamy miejscowość oraz siedzibę Roztoczańskiego Parku Narodowego. Wizytę kończymy w Browarze Zwierzynieckim na degustacji piw sezonowych produkowanych w browarze.

Ze Zwierzyńca udajemy się do Stolicy Języka Polskiego czyli Szczebrzeszyna aby przy „CHRZĄSZCZU” zrobić pamiątkowe zdjęcia. Wieczorem przyjeżdżamy do hotelu i integrujemy się w ramach wspólnego spotkania w ogródku hotelowym. Odpoczywamy przed trudami powrotu do Gdyni.
Oczywiście w trakcie wycieczki mamy relację live z meczu Arka Gdynia – Lech Poznań.

IV dzień
Po wspaniałym śniadaniu i zdaniu pokojów udajemy się w podróż powrotną do Gdyni. Na koniec zostawiliśmy sobie perełkę w postaci Pałacu w Kozłówce. Barokowy zespół pałacowo-parkowy z wystrojem tzw. II Cesarstwa, siedziba ordynacji Zamoyskich z XVIII w., miejsce, gdzie przebywał w czasie wojny m.in. Prymas Wyszyński.

Zwiedzamy przepiękne ogrody, robimy sobie zdjęcia z pawiami i na koniec zwiedzamy pałac. Po zwiedzeniu pałacu żegnamy się z panią przewodnik Klaudią Giordano i udajemy się przez Puławy, Warszawę do Gdyni, gdzie meldujemy się o godzinie 21.00.

Dziękujemy wszystkim za miło spędzony czas na Lubelszczyźnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support