Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

feature image

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego zostanie uruchomiona w naszym mieście już od nowego roku. Osoby potrzebujące będą mogły korzystać ze sprzętu całkowicie za darmo. To dwusetne tego typu miejsce w Polsce.

Sprzęt rehabilitacyjny będzie można wypożyczyć na okres ok. 3 tygodni, będą to m.in. wózki inwalidzkie, kule, balkoniki czy rowery trójkołowe. Rowery będą udostępniane w trzech rozmiarach i będą mogły z nich bezpłatnie korzystać osoby z niepełnosprawnością, zarówno dzieci, jak i dorośli, czy osoby starsze.

  • Wypożyczalnia oferuje sprzęt rehabilitacyjny dla każdego. Począwszy od osób starszych, a skończywszy na dzieciach, które borykają się z niepełnosprawnością i na zwykłych rowerach nie mogą się poruszać. Również z balkoników czy kul będzie mógł skorzystać każdy, kto znajdzie się w takiej potrzebie. Sprzęt ortopedyczny z zasady jest drogi. Jeśli ktoś złamie nogę i będzie potrzebował kul tylko na jakiś określony czas, a jest to duży wydatek, na który nie każdego stać, będzie mógł skorzystać z wypożyczalni, zwłaszcza że jest ona bezpłatna – mówi Magdalena Biegańska z Biura Pełnomocnika ds. Osób z Niepełnosprawnością, prezes Stowarzyszenia Cool-awi.
    Wypożyczanie nie będzie wiązać się z wieloma formalnościami, odbywać się będzie na zasadzie „z ręki do ręki”. Użytkownicy kontaktować się będą z koordynatorem wypożyczalni, Magdaleną Biegańską, prezesem Stowarzyszenia Cool-awi i bezpośrednio przekazywać sobie rowery.
  • Wypożyczalnia w Gdyni jest dwusetną wypożyczalnią w Polsce. Oprócz rowerów trójkołowych, które już od ponad 7 lat przekazujemy osobom niepełnosprawnym, są również wózki inwalidzkie, balkoniki kroczące oraz kule łokciowe – mówi Monika Lipnicka, prezes fundacji Eco Textil.

Wypożyczalnia zostanie uruchomiona przez Gdynię we współpracy z Fundacją Eco Textil i Polski Czerwony Krzyż oraz Stowarzyszeniem Cool-awi.

Ważne:
Numer telefonu do kontaktu w sprawie wypożyczenia sprzętu: 575 865 100.
Miejsce, w którym sprzęt będzie przekazywany (po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym) to lokal otrzymany od Gdyni mieszczący się przy ul. Śląskiej 51.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post navigation

  Next Post :
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support